Siatkówka Piłka Ręczna

Forum www.tiebreak.fora.pl Strona Główna -> Ciekawostki -> WTA Championships: Petra Kvitova wygrała w finale
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
WTA Championships: Petra Kvitova wygrała w finale
PostWysłany: Śro 9:02, 02 Lis 2011
Grzejan

Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 356

Skąd: Polska

Petra Kvitova zwyciężyła Wiktorię Azarenkę 7:5, 4:6, 6:3 i odniosła tym samym triumf w turnieju Masters - WTA Championships (pula nagród 4,9 mln dolarów) w Stambule. To największy, obok zwycięstwa w wielkoszlemowym Wimbledonie, sukces czeskiej tenisistki w karierze.

Pierwszy set finałowego starcia miał niesamowity przebieg. Grająca w Turcji bezbłędnie Kvitova miażdżyła rywalkę, nie dając jej szans w żadnym z pięciu pierwszych gemów. Wysokie prowadzenie najwidoczniej uśpiło jednak Czeszkę i po 20 następnych minutach z wyniku 5:0, zrobiło się... 5:5! Chwilę później Kvitova zagrała jednak niemal perfekcyjnego gema przy własnym podaniu, a następnie... przełamała Azarenkę, zapewniając sobie wymęczone zwycięstwo w pierwszym secie.

W drugiej partii nie było już tak niesamowitych emocji. Wiktoria Azarenka udowodniła, że jej powrót do gry w pierwszym secie nie był dziełem przypadku i przy wyniku 3:2 przełamała Kvitovą, zapewniając sobie komfortowe prowadzenie. Ostatecznie zwyciężyła 6:4 i triumfatorkę musiał wyłonić trzeci set.

Ten zaczął się bardzo podobnie, jak pierwszy. Kvitova nie miała problemu z utrzymaniem własnego serwisu, w przeciwieństwie do Azarenki, która na "dzień dobry" została przełamana. Prowadzenie 3:0 dało spory komfort Czeszce. Od tego momentu obie tenisistki pilnowały własnych podań, dzięki czemu przy rezultacie 5:3 i prowadzeniu w gemie 40-15, Petra Kvitova wykorzystała pierwszą piłkę meczową i po chwili osięgnęła kolejny w karierze sukces.

Petra Kvitova zwyciężając z Azarenką, zarobiła premię w wysokości 1,75 miliona dolarów i 1500 punktów. Czeszka wygrała w Stambule wszystkie mecze, w tym grupowy pojedynek z Agnieszką Radwańską.

Stawką niedzielnego finału była też druga pozycja w rankingu WTA Tour, najwyższa w dotychczasowej karierze dla zwyciężczyni imprezy. Kvitova w opublikowanym w poniedziałek rankingu wyprzedzi Rosjankę Marię Szarapową, która na pewno spadnie na czwartą pozycję na świecie, bowiem Azarenka wróci na trzecie miejsce.

Mecze finałowy WTA Championships:
Petra Kvitova (Czechy, 3) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 4) 7:5, 4:6, 6:3 Very Happy Razz Laughing Źródło: Onet Sport