Siatkówka Piłka Ręczna

Forum www.tiebreak.fora.pl Strona Główna -> Ciekawostki -> WTA w Tokio: Radwańska pokonała Zwonariową w finale
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
WTA w Tokio: Radwańska pokonała Zwonariową w finale
PostWysłany: Sob 7:47, 01 Paź 2011
Grzejan

Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 356

Skąd: Polska

Agnieszka Radwańska odniosła szóste turniejowe zwycięstwo w karierze. Rozstawiona z numerem dziewiątym Polka pokonała Wierę Zwonariową 6:3, 6:2 w sobotnim finale turnieju WTA Tour na twardych kortach w Tokio (z pulą nagród 2,05 mln dol.).

Radwańska rozpoczęła mecz nieco zdenerwowana i już w pierwszym gemie przegrała swój serwis. Po chwili Zwonariowa wygrała swoje podanie i było 2:0 dla Rosjanki.

W tym momencie nasza najlepsza tenisistka przejęła inicjatywę na korcie i podobnie jak podczas piątkowego półfinału z Wiktorią Azarenką prezentowała się doskonałej strony. Polka potrafiła wykorzystać problemy z serwisem rywalki i wygrała pięć kolejnych gemów, a po 43 minutach rywalizacji pierwszy set padł jej łupem w stosunku 6:3.

Radwańska nie zamierzała zwalniać tempa. Druga partia rozpoczęła się doskonale - od razu przełamała rywalkę, po chwili wygrała własne podanie i było 2:0. Zwonariowa nie miała pomysłu na dobrze dysponowaną Polkę i za moment, po kolejnym przełamaniu, było już 4:1 dla naszej zawodniczki. Zwonariowa próbowała w końcówce nawiązać walkę, ale losów meczu nie udało jej się już odwrócić. Ostatecznie "Isia", po kolejnym świetnym meczu w Tokio, wygrała seta 6:2, a cały finał 2:0.

Dla Radwańskiej był to piąty pojedynek w karierze z Rosjanką. Dzięki sobotniej wygranej "Isia" poprawiła bilans bezpośrednich gier - 3:2 dla Polki.

W Tokio polska tenisistka zarobiła 360 tysięcy dolarów, a także zdobyła 900 punktów do rankingu WTA Tour, przy czym jej faktyczny zysk to 675 pkt (225 broniła za ubiegłoroczny ćwierćfinał). W poniedziałek awansuje z 13. na 12. pozycję w rankingu WTA, przed Niemkę Andreę Petkovic.

Radwańska w najbliższych tygodniach będzie walczyć o miejsce w czołowej ósemce klasyfikacji, która wystąpi w kończącym sezon turnieju masters - WTA Championships w Stambule (z pulą nagród 4,5 mln dol.), zaplanowanym w dniach 25-30 października.

Z Japonii tenisistka przeniesie się od razu do Pekinu (pula nagród 4,5 mln dol.), gdzie jako rozstawiona z numerem 11. w pierwszej rundzie ma "wolny los". W drugiej trafi na lepszą zawodniczkę w pojedynku Włoszki Alberty Brianti z Chinką Jie Zheng. Natomiast w trzeciej - 1/8 finału - na jej drodze może stanąć Czeszka Petra Kvitova (nr 5.), triumfatorka tegorocznego Wimbledonu.

Wynik finału gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 9) - Wiera Zwonariowa (Rosja, 4) 6:3, 6:2 Very Happy Razz Laughing Źródła: PAP, Onet Sport