Siatkówka Piłka Ręczna

Forum www.tiebreak.fora.pl Strona Główna -> LE -> El. LE: Legia Warszawa i Śląsk Wrocław poznały rywali
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
El. LE: Legia Warszawa i Śląsk Wrocław poznały rywali
PostWysłany: Pią 8:17, 22 Lip 2011
Grzejan

Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 356

Skąd: Polska

W spotkaniach rewanżowym II rundy Ligi Europy turecki Gaziantepspor Sk wygrał 4:1 z FK Mińsk i awansował do III rundy kwalifikacji, w której zagra z Legią Warszawa. Łokomotiw Sofia w dramatycznych okolicznościach pokonał na własnym stadionie zespół Metalurga Skopje 3:2 (0:1). Wynik ten promuje do III rundy zespół z Bułgarii, który zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

Zawodnicy Gaziantepsporu wygrali 4:1, choć był moment, w którym musieli drżeć o awans, bo po bezbramkowym remisie w Mińsku na własnym stadionie remisowali 1:1.

Wynik otworzył trafieniem dla Turków Emre Gungor w 28. minucie. Po zmianie stron wyrównał jednak Nikołaj Zenko i w takiej sytuacji w III rundzie znaleźli się gracze z Mińska.

Z biegiem czasu przewaga sił i umiejętności była jednak po stronie graczy Gaziantepsporu, którzy "rozstrzelali" rywali i pewnie awansowali do III rundy kwalifikacji.

Najpierw gola w 73. minucie zdobył Wagner, po chwili podwyższył Iwelin Popow (83.), rywali zaś dobił w ostatniej minucie gry Ocak i stało się jasne, że to turecki klub będzie rywalizował z warszawską Legią o awans do IV rundy kwalifikacji Ligi Europy.

Piłkarze z Sofii byli faworytem pary z Metalurgiem Skopje, ale po bezbramkowym remisie na wyjeździe, długo nie byli w stanie na własnym stadionie pokonać bramkarza rywali. Na domiar złego od 4. minuty przegrywali po golu Krsteva. Po zmianie stron okazało się, że Macedończycy zechcieli pomóc rywalom w wywalczeniu awansu. Czerwoną kartkę w 55. minucie otrzymał Memedi, wydawało się że gospodarze zdecydowanie zwycięża rywali. Dwie minuty później wyrównał Jordanow, Łokomotiw przeważał i... stracił drugiego gola.

Celnym strzałem popisał się w 62. minucie Iljoski i to Metalurg znów był bardzo blisko awansu. Łokomotiw dramatycznie atakował, do awansu potrzebował dwóch goli i w samej końcówce dopiął swego.

Pięć minut przed końcem meczu trafił po raz drugi Jordanow, cztery minuty później wynik podwyższył Bożinow i to Łokomotiw awansował do III rundy rozgrywek, gdzie czeka go starcie z Śląskiem Wrocław. Very Happy Razz Laughing Źródło: Onet.pl