Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Administrator Młodszy

Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 133

Skąd: k. Łodzi

Jak zapewne wam wiadomo, kochani forumowicze, wielkimi krokami zbliżają się MŚ piłkarzy ręcznych, które odbędą się w Szwecji. Polscy szczypiorniści, pod wodzą trenera Bogdana Wenty, bronić będą wywalczonego dwa lata temu 3. miejsca. Tak wygląda podział na grupy:

Chile

Jacy są wasi faworyci, kto, waszym zdaniem, nie ma większych szans, a kto może okazać się "czarnym koniem" turnieju? Myślicie, że nasi reprezentanci mają szanse na poprawienie wyniku z poprzednich Mistrzostw? Kogo uważacie za najgroźniejszego rywala naszych Orzełków?[/b]

PostWysłany: Sob 14:05, 15 Sty 2011
Grzejan

Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 356

Skąd: Polska

Moi faworyci do tytułu mistrzowskiego to Francja, Chorwacja i oczywiście Polska, a jakżeby inaczej. Very Happy W pierwszym swym meczu grupy D na mistrzostwach świata Polacy pokonali w Scandinavioum Arena w Goeteborgu Słowację 35:33 (15:17). W sobotę (początek o godz. 20:15) Polacy zagrają z Argentyną. W hali Scandinavium w Goeteborgu wcześniej odbędą się dwa mecze – Chile – Korea Płd. (16:15) i Słowacja – Szwecja (18:15).

Polska – Słowacja 35:33 (15:17)

Sędziowie: Gjorgij Nachevski, Slave Nikolov (Macedonia).
Widzów: 1500.

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Bartłomiej Jaszka 5, Patryk Kuchczyński 2, Bartłomiej Tomczak 1, Karol Bielecki 6, Artur Siódmiak, Bartosz Jurecki 3, Mariusz Jurasik 1, Michał Jurecki 3, Tomasz Tłuczyński 7, Mariusz Jurkiewicz 1, Marcin Lijewski 6, Tomasz Rosiński, Mateusz Zaremba.

Słowacja: Teodor Paul, Richard Stochl, Martin Pramuk – Peter Kukucka 5, Frantisek Sulc 3, Peter Tumidalsky, Juraj Niznan, Daniel Valo 6, Michal Kopco 1, Ladislav Tarhai 3, Andrej Petro 5, Martin Mazak, Tomas Urban, Tomas Stranovsky 1, Radoslav Antl, Martin Stranovsky 9 Laughing Smile Very Happy

PostWysłany: Nie 22:58, 16 Sty 2011
Olka

Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 231

No a wczoraj pokonali Argentynę JEDNĄ BRAMKĄ :/ Przez co nie trafiłam mojego typu (4 barmki różnicy) hehe Very Happy Ale dobrze,że chociaż w ogóle wygrali Wink Mecz był bardzo emocjonujący. MVP zasłużenie Argentyńczyk Wink Ale ja osobiście mam nadzieje ,ze resztę meczy (do końca) będziemy wygrywać więcej niz jedną bramką :p A i rywali w finale z Polską (bo jakżeby inaczej) obstawiam FrancuzówWink

PostWysłany: Pią 10:57, 21 Sty 2011
Grzejan

Posty: 356

MŚ: Polacy zastopowani, jedziemy bić się do Malmoe. Nie udało się z kompletem punktów opuścić Goeteborga. Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych fazę wstępną MŚ zakończyła z dorobkiem ośmiu punktów, z których dwa zabiera ze sobą do kolejnej rundy. Mogły być cztery, ale w ostatnim meczu grupy D Biało-Czerwoni przegrali w Scandinavium Arena z gospodarzami turnieju, Szwedami, 21:24.
Gra w przewadze, czyli to, co w tym turnieju wychodziło nam bardzo dobrze, w meczu ze Szwecją była fatalna. Na sześć sytuacji, które mieliśmy, wykorzystaliśmy tylko jedną i popełniliśmy pięć błędów technicznych. Katastrofa – ocenił przyczyny porażki trener Bogdan Wenta.
Trzymaliśmy ciągle dystans do rywala. Jedna, dwie, trzy bramki, a to jest bardzo niewiele w piłce ręcznej. Świetnie grał w bramce Sławek Szmal, który trzymał nam wynik. Momentami pomagała obrona, ale za mało mieliśmy szans z kontry. Natomiast sytuacje, które powinniśmy skończyć bramką, kończyły się nawet nie rzutem, a złym podaniem i stratą piłki. To jest bardzo bolesne w meczu z takim przeciwnikiem – dodał.
Zawiedliśmy w decydujących momentach – mówił kapitan naszej drużyny, Sławomir Szmal. On akurat nie może mieć sobie nic do zarzucenia, gdyż bronił świetnie. Podobnie jak jego vis a vis, Johan Sjoestrand. - Wybronił im sporo piłek. Bronił w często trudnych pozycjach. On tak naprawdę trzymał ich przy życiu –mówił o szwedzkim bramkarzu Szmal.
Obaj spisali się znakomicie, natomiast nieco zawiodła skuteczność. Polacy dołożyli do tego jeszcze straty piłek w ataku. - Przegraliśmy z drużyną, niestety trzeba to powiedzieć, lepszą. Mieliśmy ich na widelcu, ale przegraliśmy, bo w drugiej połowie popełniliśmy zbyt dużo błędów technicznych, gubiliśmy piłki, traciliśmy gole grając przewadze – ocenił ten mecz obrotowy Artur Siódmiak.
Mecz ze Szwecją nasz sztab wraz z zawodnikami przeanalizuje w piątek. I później już trzeba o nim zapomnieć. – Dla nas to dopiero początek – powiedział na pomeczowej konferencji skrzydłowy naszej reprezentacji Tomasz Tłuczyński.
W piątek ekipa przeniesie się Goeteborga do Malmoe. Tam właśnie oraz w leżącym nieopodal Lund rozgrywane będą mecze grupy II fazy zasadniczej MŚ. Polacy na 13-tysięcznym obiekcie w Malmoe rozegrają dwa mecze – w sobotę przeciwko Duńczykom (godz. 20:15) i we wtorek z Chorwacją (18:15). W niedzielę natomiast zagrają z Serbią (20:15) w 3-tysięcznej kameralnej hali w Lund.
Zagramy z trzema drużynami, które dobrze znamy. Z Serbią i Danią graliśmy na poprzednich mistrzostwach świata, z Chorwacją - w ubiegłym roku w półfinale mistrzostw Europy. To są drużyny w naszym zasięgu. Zwieramy szyki i walczymy dalej. Turniej nabrał rumieńców. Myślę, że jeszcze wszystko przed nami – ocenił Siódmiak. - Będziemy się bić z tymi drużynami o jak najlepszy wynik – zapewnił Mariusz Jurkiewicz.
Liderem grupy II są Duńczycy, którzy z pierwszej fazy zabrali do drugiej cztery punkty. Po dwa mają, oprócz Polaków, Szwedzi i Argentyńczycy. Po jednym zaś Chorwaci i Serbowie. Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny z grupy. Reprezentacja, która zajmie 3. miejsce zagra o 5. pozycję w turnieju. Równie ważne – w kontekście eliminacji do IO w Londynie – jest miejsce 4. w grupie II. Pozwoli ono bowiem zagrać o 7. pozycję w turnieju, a więc ostatnią, która bez eliminacji zapewnia udział w jednym z turniejów kwalifikacyjnych do IO.
Polacy mieli szansę przywieźć do Malmoe cztery punkty. Są dwa, więc sytuacja wyjściowa nie jest najgorsza. Przypomnijmy, że dwa lata temu Biało-Czerwoni zaczynali drugą fazę z zerowym dorobkiem, a mimo to – w niewiarygodnych okolicznościach, z niezapomnianym rzutem Artura Siódmiaka do pustej bramki w ostatnich sekundach meczu z Norwegią – awansowali do półfinału. Nasi zawodnicy o tym pamiętają i choć doskonale wiedzą, z jak klasowymi drużynami przyjdzie im grać w Malmoe i Lund, to – jak zapewniają – wierzą w uzyskanie jak najlepszego rezultatu. A jak najlepszy to oczywiście awans do półfinału. Gdy Tłuczyński mówił, że to dla nas dopiero początek, Wenta tylko kiwał potakująco głową. Wszystko w waszych rękach, panowie! Very Happy Crying or Very sad Smile

MŚ: kolejny horror, Biało-Czerwoni bliżej Londynu
PostWysłany: Pon 9:52, 24 Sty 2011
Grzejan

Posty: 356

W rozegranym w hali Farst & Frosta Sparbank Arena w Lund meczu grupy II mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Polacy po dramatycznej końcówce wygrali z Serbią 27:26 (10:11). Przed rozpoczęciem tego spotkania okazało się, że Polacy stracili szanse na awans do półfinału. Serbowie także nie mieli na to szans, więc było to spotkanie o zajęcie jak najwyższej pozycji w grupie – stawką była walka o prawo gry bez eliminacji w kwalifikacjach do przyszłorocznych IO w Londynie. Jest to zakładany przez Polaków przed wyprawą do Szwecji cel minimum. Po wygranej z Serbią mamy dwie szanse, dwa mecze, by go zrealizować.

Przed meczem wiadomo było, że Polacy nie mają prawie żadnych szans na awans do półfinału MŚ. Prawie, bo matematyczne jeszcze były. Opierały się jednak na tak kruchych podstawach, że już pierwszy warunek wydawał się nie do spełnienia – w równolegle rozgrywanym meczu Argentyna musiałaby pokonać Danię dokładnie jedną bramką i to nie wyżej niż 23:22… Taki wynik nie mógł paść i nie padł…

Polacy szanse stracili praktycznie po wygranej Szwedów nad Chorwacją 29:25 we wcześniej rozegranym meczu w Malmoe Arena.

Biało-Czerwonym pozostała zatem walka o zajęcie jak najwyższego miejsca w grupie, po to, by zapewnić sobie udział bez eliminacji w kwalifikacjach do IO w Londynie. Taką gwarancje dawało zajęcie trzeciego miejsca w grupie II fazy zasadniczej. Czwarta pozycja dawała jeszcze nadzieję, ale w meczu o 7. miejsce na MŚ trzeba było pokonać czwartą drużynę z grupy I.

Polacy do meczu, którego areną była kameralna hala w oddalonym od Malmoe o 20 km uniwersyteckim miasteczku Lund, przystąpili ze Sławomirem Szmalem w bramce, Patrykiem Kuchczyńskim i Tomaszem Tłuczyńskim na skrzydłach, Mateuszem Zarembą, Bartłomiejem Jaszką i Mariuszem Jurkiewiczem na rozegraniu oraz Bartoszem Jureckim na kole. W obronie za tego ostatniego do gry wchodził Piotr Grabarczyk.

Na trybunach zasiadło kilkuset kibiców w biało-czerwonych barwach. Przez cały mecz głośno dopingowali polskich zawodników, a co jakiś czas skandowała "Karol Bielecki, Karol Bielecki" lub "Sto lat, sto lat", bo nasz rozgrywający obchodził tego dnia 29. rocznicę urodzin.

Spotkanie rozpoczęło się od serii błędów z obu stron w ataku, ale i uważnej gry w obronie. W 3. minucie Jaszka przypadkowo trafił piłką podczas rzutu w twarz Nenada Vuckovicia, co wprowadziło trochę nerwowości na boisku.

Po pięciu minutach na świetlnej tablicy nadal utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 5 minucie i 53 sekundzie wynik otworzył po dynamicznej akcji Zaremba. Po chwili kapitalną interwencją po strzale obrotowego mistrzów Polski, Vive Targów Kielce, Rastko Stojkovicia popisał się Sławomir Szmal.

W 8. minucie na 2:0 podwyższył Jurkewicz, ale szybko odpowiedział Marko Vujin (2:1). Prawy rozgrywający Serbów w 10. minucie znów pokonał Szmala, ale odpowiedział golem z rzutu karnego Tłuczyński (3:2 w 11. minucie). Tym samym, czyli skutecznym strzałem z siódmego metra popisał się Vujin.

Na 4:3 podwyższył, po podaniu Karola Bieleckiego, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, w 13. minucie ze skrzydła Tłuczyński. Po kwadransie prowadziliśmy 5:3, bo potężną bombę w swoim stylu na bramkę strzeżoną przez Darko Stanicia posłał solenizant, Bielecki.

Minutę później trafił Stojković, rzut Bieleckiego obronił Stanić, trafił Momir Ilić, a po chwili i kolejnym błędzie Biało-Czerwonych Serbowie po rzucie karnym (Vujin) objęli prowadzenie 6:5.

Grający twardo i konsekwentnie w obronie Serbowie zmuszali Polaków do błędów. W ich efekcie wyprowadzali szybkie kontry i to po nich trafiali Mladen Bojinović i Nenad Vucković (8:5). W 23. minucie po dwóch golach Tłuczyńskiego (z karnego i kontry) i Bieleckiego doprowadziliśmy do wyrównania (8:Cool.

W polskiej drużynie na placu gry pojawili się nowi zawodnicy – Mariusz Jurasik, Tomasz Rosiński i Marcin Lijewski. W 24. minucie padły dwa gole ze skrzydeł – trafiali Rajko Prodanović i Tłuczyński, dla którego był to 5. gol w tym meczu. W 26. minucie z lewego skrzydła Szmala zaskoczył Dobrivoje Marković i Serbowie znów objęli jednobramkowe prowadzenie 9:10.

Na 20 sekund przed końcem pierwszej połowy 11. bramkę dla Serbów zdobył z rzutu karnego Vujin, ale na sekundę przed syreną trafił ze skrzydła Jurasik i na przerwę Polacy schodzili przegrywając 10:11.

Po przerwie pierwszą bramkę zdobył Tłuczyński (11:11). Szybko odpowiedział jednak Vujin (11:12). W 32. minucie pierwszego gola w tym meczu zdobył Rosiński (12:12). Po trafieniu z kontry Tłuczyńskiego (siódmego w tym meczu) , odpowiedział Alem Toskić (13:13). W 35. minucie Tłuczyński wykorzystał kolejny rzut karny i objęliśmy prowadzenie 14:13.

15. bramkę Polacy zdobyli w 37. minucie za sprawą Jurasika. Dostaliśmy kolejną szansę po interwencji Szmala i wykorzystał ją Tłuczyński, dla którego był to 9. gol w tym meczu. Do zdobywania goli włączyło się także prawe skrzydło – w 39. minucie bramkę na 17:13 zdobył Jurasik.

Na bramkę Prodanovicia odpowiedział Jurecki i na 20 minut przed końcem meczu prowadziliśmy 18:14. Prodanović znów trafił, ale odpowiedział Lijewski (19:15). W 43. minucie po raz 10. w tym meczu trafił Tłuczyński (20:15).

W tym momencie Polacy stanęli, a Serbowie zdobyli cztery gole z rzędu. W 47. minucie prowadziliśmy 20:19, a w 48. po golu Zarko Sesuma był remis (20:20).

Niemoc strzelecką, podczas której nie zdobyliśmy gola przez sześć minut przełamał Lijewski (21:20). Po interwencji Piotra Wyszomirskiego, który zmienił w bramce Szmala, ponownie trafił Lijewski (22:20). W 51. minucie Wyszomirskiego zaskoczył Vujin (22:21), a po chwili niesamowitym rzutem ze skrzydła Marković (22:22).

W 55. minucie prowadzenie Serbom dał Ilić, ale szybko wyrównał Bielecki (23:23). Stało się jasne, że w kolejnym meczu Polaków czeka nas nerwowa końcówka. W kolejnej akcji błysnął zmiennik Tłuczyńskiego - Bartłomiej Tomczka, który przelobował bramkarza rywali (24:23).

Do remisu 24:24 w 57. minucie doprowadził ze skrzydła Bojinović. W kolejnej akcji piłkę zgubił Bielecki, a po kontrze trafił Vucković (24:25). W odpowiedzi trafił pod poprzeczkę Rosiński, a dodatkowo "zarobił" dwie minuty kary dla przeciwnika. Niestety, w 59. minucie gola zdobył Toskić i Serbowie znów prowadzili (25:26). Na szczęście wyrównał Lijewski (26:26).

Na 23 sekundy przed końcem meczu o czas poprosił trener Wenta. Przy ogłuszającym dopingu polskiej publiczności zwycięskiego gola zdobył Bielecki. Rzut rozpaczy rywali z połowy boiska odbił Wyszomirski. Wygraliśmy z Serbią 27:26!

To było bardzo ważne w kontekście walki o IO w Londynie zwycięstwo. Udział w olimpijskich kwalifikacjach wywalczą drużyny, które na tych mistrzostwach świata zajmą miejsca 2-7. Gospodarzami turniejów, z których awansują po dwie drużyny) będą drużyny z miejsc 2., 3. i 4. Ekipy z miejsc 5-7. także zagrają o IO w Londynie. Dzięki wygranej Polacy znacznie przybliżyli się do tego zakładanego przed MŚ celu minimum, bo zapewnili sobie co najmniej czwarte miejsce w grupie II i walkę o co najmniej 7. miejsce w MŚ. Przed Polakami będą zatem dwie szanse, by zapewnić sobie udział w turnieju kwalifikacyjnym. Cel zostanie osiągnięty, gdy Biało-Czerwoni co najmniej zremisują we wtorek z Chorwacją lub – jeśli nie spełnią pierwszego warunku – wygrają w piątek mecz o 7. miejsce w turnieju z czwartą drużyną grupy I fazy zasadniczej MŚ. Mogą to być Niemcy, Islandczycy lub Węgrzy.

Polska – Serbia 27:26 (10:11)
Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Tomasz Tłuczyński 10, Karol Bielecki 4, Marcin Lijewski 4, Mariusz Jurasik 3, Tomasz Rosiński 2, Bartłomiej Tomczak 1, Bartosz Jurecki 1, Mariusz Jurkiewicz 1, Mateusz Zaremba 1, Bartłomiej Jaszka 0, Piotr Grabarczyk 0, Patryk Kuchczyński

Serbia: Dragan Marjanac, Darko Stanić - Marko Vujin 11, Dobrivoje Marković 3, Alem Toskić 2, Momir Ilić 2, Rastko Stojković 2, Rajko Prodanović 2, Nenad Vucković 2, Zarko Sesum 1, Mladen Bojinović 1, Momir Rnić, Danimir Curković.

Sędziowie: Nordine Lazaar i Laurent Reveret (Francja).
Widzów 2000. Laughing Razz Very Happy

PostWysłany: Wto 21:02, 25 Sty 2011
Olka

Posty: 231

No niestety nie awansowaliśmy do półfinałów. A i do strefy walki o 5 miejsce. Możemy walczyć jedynie o 7 miejsce :/ Musimy wygrać ! Bo inaczej po marzeniach o IO !! :/

Polska zagra z Węgrami o turniej kwalifikacyjny do IO
PostWysłany: Wto 23:54, 25 Sty 2011
Grzejan

Posty: 356

Reprezentacja Węgier będzie rywalem kadry Wenty w meczu o 7. miejsce mistrzostw świata w piłce ręcznej 2011 w Szwecji. Zwycięzca tego spotkania zapewni sobie awans do kwalifikacji do turnieju olimpijskiego.

Węgrzy, po porażce z Hiszpanią 24:30 (13:13), w swojej grupie zajęli czwarte miejsce i to oni zmierzą się z kadrą Wenty w meczu o siódmą lokatę MŚ.

Stawka spotkania z Madziarami będzie ogromna, gdyż zwycięzca wywalczy awans do turnieju olimpijskiego i będzie miał szansę na występ podczas IO 2012 w Londynie. Sad Confused Shocked

Porażka na pożegnanie, Polacy nie zrealizowali planu minimum
PostWysłany: Sob 9:51, 29 Sty 2011
Grzejan

Posty: 356

W rozegranym w Kristianstad meczu o 7. miejsce mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Polacy przegrali z Węgrami 28:31 (14:16). Biało-Czerwoni nie zrealizowali zatem planu minimum, który zakładali sobie przed wyjazdem do Szwecji i nie zapewnili sobie udziału w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Londynie.

Przed meczem było wiadomo, że to będzie ważne spotkanie w kontekście walki o udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie. 7. miejsce to był zakładany przed mistrzostwami plan minimum, jaki powinna wykonać reprezentacja Polski. To zarazem ostatnie miejsce, które gwarantuje udział w jednym z przyszłorocznych kwietniowych turniejów kwalifikacyjnych do IO w Londynie. Ósma pozycja gry w turnieju przedolimpijskim nie zapewnia, ale także nie stawia w złej pozycji. Wystarczy bowiem, że mistrzem Europy w przyszłym roku w Serbii zostanie jedna z drużyn, która w Szwecji zajęła miejsca od 2 do 7 lub taka drużyna zostałaby wicemistrzem Europy przegrywającym w finale z mistrzem świata. Wtedy ósma drużyna z MŚ także zagrałaby w turnieju kwalifikacyjnym. Ewentualna porażka nie przekreślałaby jednak szans Polski także dlatego, ze Biało-Czerwoni mieliby szanse na wywalczenie bezpośredniej przepustki do Londynu wygrywając mistrzostwa Europy, lub zajmując drugie miejsce, ale w finale przegrywając z mistrzem świata. W Serbii także będzie można wywalczyć dwie przepustki do turnieju kwalifikacyjnego – zdobędą je dwie najlepsze drużyny spoza tych, które udział w kwalifikacjach do IO zapewniły sobie w szwedzkich MŚ. Confused Sad Evil or Very Mad

PostWysłany: Sob 15:27, 29 Sty 2011
Olka

Posty: 231

No to jeszcze nei wszystko stracone.... Chociaż moglibyśmy się już nie stresować... Ale widać było,że nasi chłopcy na tym turnieju są bez formy..

MŚ w piłce ręcznej: niesamowity finał, trójkolorowi królowie
PostWysłany: Pon 0:14, 31 Sty 2011
Grzejan

Posty: 356

Francja po raz czwarty w historii mistrzem świata piłkarzy ręcznych. Trójkolorowi wygrali czwartą wielką imprezę z rzędu – po igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2008, mistrzostwach świata w Chorwacji 2009 i mistrzostwach Europy w Austrii 2010. W rozegranym w Malmoe Arena niesamowitym, emocjonującym i stojącym na bardzo wysokim poziomie finale Francuzi pokonali po dogrywce Duńczyków 37:35 (15:12, 31:31). To był niesamowity finał! Męska piłka ręczna jest ciągle trójkolorowa!

Dla Francuzów to ósmy medal w historii mistrzostw świata (dotychczas mieli trzy tytuły – w 1995, 2001 i 2009 roku), dla Duńczyków – dopiero trzeci. Pierwszy, srebrny, zdobyli w zamierzchłych czasach, w 1967, zaś drugi, brązowy – po porażce z Polską w półfinale – w 2007 roku.

Francja zatem czwarty raz z rzędu na wielkiej imprezie nie znalazła pogromcy. Srebrny medal dla naprawdę dobrze grających w Szwecji Duńczyków, brązowy dla Hiszpanów. Polacy te mistrzostwa świata zakończyli na ósmej pozycji.

Dzięki wygranej Francuzi zapewnili sobie udział w IO w Londynie w 2012 roku.

Francja – Dania 37:35 (15:12, 31:31)
Sędziowie: Oscar Raluy, Angel Luis Sabroso (Hiszpania). Widzów 12 462.

Francja: Thierry Omeyer – Jerome Fernandez 5, Didier Dinart, Xavier Barachet 3, Bertrand Gille 4, Guillaume Joli 1, Samuel Honrubia, Nikola Karabatic 10, Wiliam Accambray 2, Luc Abalo 5, Cedric Sorhaindo, Michael Guigou 7.

Dania: Niklas Landin Jacobsen, Soeren Rasmussen – Mads Christiansen 1, Lasse Boesen 2, Rasmus Lauge Schmidt, Lars Christiansen 5, Anders Eggert Jensen 3, Bo Spellerberg 4, Michael Knudsen 2, Jesper Noeddesbo 3, Hans Lindberg 3, Rene Toft Hansen 2, Kasper Soendergaard, Mikkel Hansen 10, Kasper Nielsen. Very Happy Razz Laughing Sport.onet.pl

MŚ w piłce ręcznej: Hiszpanie lepsi od Szwedów
PostWysłany: Pon 0:17, 31 Sty 2011
Grzejan

Posty: 356

W rozegranym w Malmoe meczu o 3. miejsce mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Hiszpanie pokonali Szwedów 24:23 (11:11) i wywalczyli brązowe medale. W finale zagrają Francuzi z Duńczykami. Dla Hiszpanów to drugi medal mistrzostw świata. Pierwszy, złoty, zdobyli w 2005 roku w Tunezji.

Szwecja – Hiszpania 23:24 (11:11)

Sędziowie: Nenad Krstić, Peter Ljubić (Słowenia). Widzów 12 145.

Szwecja: Johan Sjoestrand – Mattias Gustafsson, Jonas Kaellman 6, Magnus Jernemyr, Niclas Ekberg 1, Dalibor Doder 2, Robert Arrhenius, Jonas Larholm 5, Oscar Carlen 4, Tobias Karlsson 1, Johan Jakobsson 1, Fredrik Petersen, Kim Ekhdal du Rietz 3.

Hiszpania: Arpad Sterbik – Alberto Entrerrios 3, Eduardo Gurbindo 4, Albert Rocas, Jorge Maqueda 1, Raul Entrerrios 2, Julen Aguinagalde 4, Roberto Garcia 2, Cristian Ugalde 1, Juan Antonio Garcia 1, Iker Romero 4, Joan Canellas 2, Viran Morros de Argila. Very Happy Razz Laughing Sport.onet.pl

MŚ: wybrano MVP i drużynę gwiazd
PostWysłany: Pon 0:19, 31 Sty 2011
Grzejan

Posty: 356

Reprezentant Francji, Nikola Karabatic, został wybrany Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które rozgrywane są w Szwecji.

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) ogłosiła także All Star Team. Znaleźli się w niej: bramkarz Thierry Omeyer (Francja), lewoskrzydłowy Harvard Tvedten (Norwegia), prawoskrzydłowy Vedran Zrnić (Chorwacja), obrotowy Bertrand Gille (Francja), lewy rozgrywający Mikkel Hansen (Dania), środkowy rozgrywający Dalibor Doder (Szwecja) i prawy rozgrywający Alexander Petersson (Islandia).

Tym razem w najlepszej siódemce mistrzostw nie znalazł się żaden Polak. W 2007 roku wyróżniono w ten sposób Mariusza Jurasika (prawe skrzydło) i Marcina Lijewskiego (prawe rozegranie), a w 2009 - Lijewskiego. Very Happy Razz Laughing sport.onet.pl

PostWysłany: Pon 1:03, 31 Sty 2011
Olka

Posty: 231

Cieszę się bardzo z wygranej Francji i z 3 miejsca Hiszpanów ;> Dobrze,że Nikola jest MVP ,ale najlepszym bramkarzem mianowałabym jednak Duńczyka... A co wy sądzicie ?

PostWysłany: Pon 13:14, 31 Sty 2011
Grzejan

Posty: 356

No ja się za bardzo nie cieszę z wygranej Francuzów, bo byłem za Duńczykami i szkoda, że nie wygrali tego finału z trójkolorowymi. A co do bramkarza to też jestem za Duńczykiem, Niklasem Landinem Jacobsenem. Very Happy Razz Laughing Shocked

Ostatnio zmieniony przez Grzejan dnia Pon 13:16, 31 Sty 2011, w całości zmieniany 2 razy
MŚ: Tłuczyński i Jurkiewicz w czołówkach statystyk
PostWysłany: Pon 16:12, 31 Sty 2011
Grzejan

Posty: 356

Najlepszym strzelcem rozegranych w Szwecji mistrzostw świata piłkarzy ręcznych został Duńczyk Mikkel Hansen. Lewy rozgrywający wicemistrzów świata, który wybrany został do All Star turnieju, zdobył w dziesięciu meczach 68 goli. Najlepszy z Polaków, Tomasz Tłuczyński, z 47 golami, sklasyfikowany został na 8. pozycji.

Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęli: wybrany do najlepszej siódemki tych mistrzostw, lewoskrzydłowy reprezentacji Norwegii Haavard Tvedten oraz rozgrywający reprezentacji Serbii, Marko Vujin. Obaj zdobyli po 56 goli.

Tłuczyński zajął 8. miejsce, ale spośród zawodników z czołowej dwudziestki miał najwyższą, 78-procentową skuteczność. Złożyły się na nią rzuty ze skrzydła, z kontry i z karnych. Warto nadmienić, że król strzelców, Hansen, wszystkie gole zdobył z gry, ani razu nie podchodził do rzutów karnych. Najwięcej asyst (47) zapisał na swoim koncie Norweg Erlend Mamelund. 36 zapisał na koncie Brazylijczyk Fernando Jose Pacheco, a po 34 – Hansen i Francuz Nikola Karabatic, który został wybrany MVP tych mistrzostw świata. Najlepszym w tej specjalności w polskiej drużynie był Marcin Lijewski, który z dorobkiem 19 asyst zajął 22. miejsce.

W klasyfikacji kanadyjskiej, która bierze pod uwagę sumę goli i asyst, wygrał Hansen (102 punkty za 68 goli i 34 asysty). Drugie miejsce zajął Karabatic (85 punktów za 51 goli i 34 asysty), a trzecie prawy rozgrywający reprezentacji Islandii, Alexander Petersson (81 punktów za 53 gole i 28 asyst), który także został wybrany do drużyny All Star. Najlepszy z Polaków, Tłuczyński, sklasyfikowany został na 15. Pozycji (55 punktów za 47 goli i 8 asyst).

Najlepiej „kradnącym” piłki rywalom został Petersson, który zaliczył w całym turnieju 14 przechwytów. 11 zapisał na koncie Mamelund, a 10 Argentyńczyk Andres Kogovsek. W czołowej dziesiątce znalazło się dwóch Polaków. Po 7 przechwytów mieli Grzegorz Tkaczyk i Mariusz Jurkiewicz, którzy zostali sklasyfikowani z kilkoma innymi zawodnikami ex aequo na 9. pozycji.

Jedynym zestawieniem, w którym mamy Polaka w czołowej trójce jest klasyfikacja bloków. Wygrał ją Chorwat Jakov Gojun (18 bloków), a drugie miejsce zajął Didier Dinart (16). Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został, z piętnastoma blokami, Mariusz Jurkiewicz. Według statystyk najskuteczniej broniącym bramkarzem był Francuz Daouda Karaboue. Obronił on 47,5 procent strzałów. Z 41,5-procentową skutecznością grał Szwed Johan Sjoestrand, a z 41-procentową Niemiec Johannes Bitter. Wybrany do drużyny All Star mistrz świata Thierry Omeyer zajął w tym zestawieniu 10. miejsce (37,5 procent). Na 13. Pozycji sklasyfikowano Sławomira Szala z 35,7-procentową skutecznością. Pod uwagę brano tylko tych, na których bramkę oddano co najmniej 20 procent strzałów przeciwników w całym turnieju. Dlatego nie uwzględniono m.in. Piotra Wyszomirskiego, który grał krótko, miał okazji do interwencji, ale grał na 40-procentowej skuteczności.

Najlepszym specjalistą od bronienia rzutów karnych został Hiszpan Jose Javier Hombrados, który wyszedł zwycięsko z 57,1 proc. potyczek. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Argentyńczyka Matiasa Schulza, a na trzeciej – Bittera. Szmal, który obronił 7 z 23 rzutów karnych zajął w tym zestawieniu 6. miejsce.

W czołówce statystyk znalazł się jeszcze jeden nasz zawodnik. Na szóstym miejscu w klasyfikacji najczęściej karanych zawodników mistrzostw sklasyfikowany został Artur Siódmiak. Nasz obrotowy w dwóch meczach dostał czerwoną kartkę (za trzy kary dwuminutowe) dziewięciokrotnie dostał dwie minuty kary i ujrzał cztery żółte kartki. Najczęściej karanymi na tych mistrzostwach zawodnikami byli: Tunezyjczyk Mahmoud Gharbi, Chilijczyk Alfredo Velenzuela i Argentyńczyk Leonardo Querin.

W zestawieniu fair play drużyn Polska zajęła 18. miejsce. Nasi reprezentanci często zatem faulowali i często byli karani przez sędziów. Najwięcej problemów z dyscypliną mieli Szwedzi, Tunezyjczycy i Niemcy, a najmniej – Japończycy, Algierczycy i Rumuni. Very Happy Razz Laughing sport.onet.pl