Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
LM siatkarek: Fenerbahce lepsze od Scavolini
Grzejan

Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 356

Skąd: Polska

W spotkaniu o trzecie miejsce Final Four Ligi Mistrzyń siatkarek zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty we własnej hali pokonał włoskie Scavolini Pesaro 3:1 (12:25, 25:21, 25:21, 25:21). Zespół Polki, szykowany na zwycięzcę rozgrywek, musiał pocieszyć się pozycją na najniższym stopniu podium turnieju w Stambule.

Działacze drużyny ze Stambułu, po wywalczeniu w tym sezonie klubowego mistrzostwa świata, marzyli o prymacie w Europie. Musieli cieszyć się jednak z trzeciej pozycji w Final Four. W półfinale siatkarki Fenerbahce Acibadem, z Katarzyna Skowrońską w składzie, po zaciętym meczu nie sprostały rywalkom zza miedzy, drużynie VakifGunesTTelekom Stambuł (w którym gra Małgorzata Glinka Mogentale) 2:3.

Scavolini tymczasem zostało wyeliminowane w drugim półfinale (1:3) przez silną Rabitę Baku, zespół który szans na awans do turnieju w Stambule pozbawił Bank BPS Fakro Muszyna.

Mecz lepiej zaczął się dla Włoszek, które "siadły" na zawiedzione porażką dzień wcześniej siatkarki Fenerbahce. Wygrana do 12 w pierwszym secie zapowiadała nokaut, ale miejscowe długo się rozkręcały nim pokazały siatkówkę na swym normalnym poziomie. Kontuzję na początku gry odniosła Katarzyna Skowrońska-Dolata, która zdobyła raptem dwa "oczka" i już do końca meczu nie pojawiła się na boisku.

Kolejne dwie partie padły łupem zespołu Fenerbahce, który przypominał sobie jak gra na normalnym poziomie. Zacięta walka z obu stron ułożyła się lepiej dla Turczynek, które silną zagrywką i szybkim rozegraniem Brazylijki Fofao przewyższały Scavolini. W ataku i zagrywce szalała też Lubow Sokołowa i to Fenerbahce prowadziło po trzech setach 2:1.

Wreszcie czwarty, decydujący set, przyniósł niemałe emocje, bo do walki z Fenerbahce ruszyła liderka Scavolini, piękna Mannon Flier. Holenderka starała się jak mogła, ale to Fenerbahce od stanu 18:18 grało zdecydowanie lepiej i wygrało partię znów do 21.

Mimo kontuzji swej pierwszej atakującej, Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, Fenerbahce Acibadem Stambuł zajęło ostatecznie trzecie miejsce w Final Four Ligi Mistrzyń. Polka nadal nie może przełamać złej passy i wywalczyć Ligi Mistrzyń. Drugi raz przegrała półfinał i odebrała tylko brązowy medal, poprzedni w barwach... Scavolini Pesaro.

Fenerbahce Acibadem Stambuł - Scavolini Pesaro 3:1 (12:25, 25:21, 25:21, 25:21) Very Happy Razz Laughing Źródła: Onet.pl