Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
LM siatkarek: Rabita Baku upokorzona w finale
Grzejan

Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 356

Skąd: Polska

Najlepszą drużyną Europy w siatkówce kobiet w sezonie 2010/2011 został VakifGunesTTelekom Stambuł, który w hali lokalnego rywala, Fenerbahce Acibadem, rozbił azerską Rabitę Baku 3:0 (25:13, 25:20, 25:1Cool. W zwycięskim zespole kluczową rolę odegrała najlepsza polska siatkarka ostatnich lat, Małgorzata Glinka-Mogentale, wybrana najlepszą siatkarką (MVP) turnieju Final Four.

Wysokie nakłady, jakie tureckie kluby ponoszą na utrzymanie gwiazd światowego volleya, zaczynają się zwracać. Od niedzieli stolicą europejskiej siatkówki jest Stambuł. W Final Four Ligi Mistrzyń siatkarek zagrały dwa zespoły z tego miasta, pierwsze miejsce przypadło VakifGunesTTelekom z Małgorzatą Glinką-Mogentale w składzie, trzecie zajął zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, Fenerbahce Acibadem, gospodarz zawodów. VakifGunesTTelekom po pokonaniu we wspaniałym, emocjonującym półfinale rywalek zza miedzy, stawił w finale czoła azerskiej Rabicie Baku. Rabita, drużyna grająca rewelacyjnie w rundzie pucharowej rozgrywek (gdzie pokonała m.in. Bank BPS Fakro Muszynę, a w półfinale 3:1 mistrzynie Włoch Scavolini Pesaro), była jednak w starciu z Turczynkami bezradna. Finał okazał się być najsłabszym meczem Azerek od czasu meczów grupowych Ligi Mistrzyń.

Pierwszy set bez historii. Azerki zostały rozbite zagrywką i szczelnym blokiem przez VakifGunesTTelekom. Duży udział w wygranej miały zwłaszcza Serbka Jelena Nikolić oraz Polka Małgorzta Glinka-Mogentale. Po drugiej stronie siatki rodaczki Nikolić nie potrafiły pokazać swych największych atutów, czyli skutecznej gry na siatce i potężnego ataku. Porażka do 13 była dla Rabity siatkarskim nokautem.

Po takiej partii ciężko się było podnieść zespołowi z Baku. Zabrakło dobrej gry gwiazd Natalii Mammadowej oraz Kim Glass, które zostały przez siatkarki Zorana Terzicia zneutralizowane. Kolejny wygrany set, tym razem do 20, zdawał się potwierdzać tezę o dominacji Turczynek w meczu i całym turnieju Final Four.

Wreszcie set trzeci, który był bliźniaczo podobny do poprzednich. Dominacja w zagrywce i ataku siatkarek VakifGunesTTelekom nie podległa wątpliwości. Co chwila potężne "bomby" ze skrzydeł posyłały Nikolić i Glinka. Przy stanie 22:14 kibice i rezerwowe tureckiej drużyny rozpoczęli fetowanie sukcesu, jakim jest zdobycie prymatu w Europie. VakifGunesTTelekom trzecią partię wygrał 25: i cały mecz finałowy 3:0. Już dawno w Lidze Mistrzyń kibice nie obserwowali w finale tak jednostronnego widowiska. Rabita Baku w niedzielę nie istniała na parkiecie.

VakifGunesTTelekom Stambuł - Rabita Baku 3:0 (25:13, 25:20, 25:1Cool