Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Grzejan

Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 356

Skąd: Polska

Bartosz Kurek, przyjmujący reprezentacji Polski, był najskuteczniejszym zawodnikiem finałowego turnieju Ligi Światowej siatkarzy. W pięciu spotkaniach 22-latek zdobył aż 103 punkty. Nagrodę dla najlepszego libero otrzymał także Krzysztof Ignaczak.

Obaj nasi zawodnicy otrzymali nagrody w wysokości 10 tysięcy dolarów.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) turnieju został Rosjanin Maksim Michajłow, który rywalizację z Bartoszem Kurkiem przegrał o jeden punkt. Co ciekawe, wydawało się, że Michajłow ostatecznie uplasuje się przed Polakiem, ale po finale zweryfikowano dwa zdobyte przez niego punkty (pierwotnie FIVB informowało o 28 "oczkach" Rosjanina w meczu z Brazylią, w ostatecznej wersji zdobył "tylko" 26).

MVP turnieju: Maksim Michajłow

Finałowy turniej wygrała Rosja. Drugie miejsce zajęła Brazylia, a trzecie Polska. Very Happy Razz Laughing Źródło: Onet.pl