Siatkówka Piłka Ręczna

Forum www.tiebreak.fora.pl Strona Główna -> Ogólne Info -> L¦: Polacy rozbili Argentynę, mamy historyczny medal
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
L¦: Polacy rozbili Argentynę, mamy historyczny medal
PostWysłany: Pon 9:18, 11 Lip 2011
Grzejan

Doł±czył: 03 PaĽ 2010
Posty: 356

Sk±d: Polska

Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski siatkarzy stanęła na podium Ligi ¦wiatowej. W meczu o trzecie miejsce, który rozgrywany był w gdańskiej Ergo Arenie, Biało-Czerwoni pokonali Argentynę 3:0 (25:18, 25:23, 25:22).

Obie drużyny stanęły przed historyczn± szans± wywalczenia medalu w Lidze ¦wiatowej. Dotychczas żadnej z tych drużyn sztuka się nie udawała. Polska dwukrotnie zajmowała czwarte miejsce, za¶ dla Argentyny awans do tegorocznego półfinału był najlepszym występem w historii w Lidze ¦wiatowej. Po raz ostatni reprezentanci tego kraju zajęli miejsce w czołowej "czwórce" podczas wielkiej międzynarodowej imprezy aż 11 lat temu, kiedy zostali sklasyfikowani na czwartej pozycji w igrzyskach olimpijskich w Sydney (2000).

Nasi zawodnicy, którzy o meczu z Argentyn±, mówili, że jest to dla nich wielki finał, przyst±pili do tego spotkania bardzo skoncentrowani. Bez w±tpienia pierwsza odsłona w ich wykonaniu była jedn± z najlepszych w całym turnieju. Polakom wychodziło niemal wszystko. Byli skuteczni w ataku, dobrze zagrywali, fantastycznie funkcjonował blok i obrona. Na pierwszej przerwie technicznej Biało-Czerwoni prowadzili 8:7, ale już na drugiej było 16:12. Z każd± kolejn± piłk± przewaga podopiecznych Andrei Anastasiego rosła. Fantastycznie spisywali się Bartosz Kurek i Jakub Jarosz, którzy w sumie zdobyli w tym secie - wygranym przez Polaków 25:18 - aż piętna¶cie "oczek" (Kurek - 9, Jarosz - 6). Druga odsłona od pocz±tku należała do Polaków, którzy wci±ż bardzo dobrze grali w ataku. Podczas pierwszej przerwy technicznej Biało-Czerwoni prowadzili 8:5. Wtedy nast±pił koncert gry Jarosza. jego skuteczne ataki i as serwisowy pozwoliły nam powiększyć przewagę. Na drugiej przerwie technicznej było 16:13 dla naszych zawodników. Błędy podopiecznych Anastasiego spowodowały, że rywalom udało się doprowadzić do remisu (17:17). Końcówka seta należała już jednak do Polaków. Drug± partię skutecznym atakiem zakończył Jarosz. Biało-Czerwoni wygrali 25:23 i prowadzili 2:0. W tak doskonałych humorach nasi zawodnicy jeszcze chyba nie schodzili na tej imprezie na 10-minutow± przerwę. W trzeciej partii wprawdzie to Argentyńczycy wywalczyli pierwszy punkt, ale potem bardzo dobre zagrywki Nowakowskiego sprawiły, że Polacy objęli prowadzenie 4:2. Rywale zaczęli w końcu grać skuteczniej blokiem, co spowodowało, że na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:7. Fantastyczne ataki Argentyńczyków i nie najlepszy okres naszej gry w obronie sprawiły, że podopieczni Javiera Weber powiększali przewagę 14:11. Na boisku jednak pojawił się Michał Kubiak i sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie. Podczas drugiej przerwy technicznej Biało-Czerwoni już prowadzili 16:15. ¦wietne zagrywki Kurka i skuteczna gra naszej ekipy blokiem i udało się odskoczyć rywalom na trzy punkty (18:15). W sumie zdobyli¶my pięć punktów z rzędu. To był znakomity okres gry polskiego zespołu. Po błędach naszych siatkarzy Argentyńczycy złapali kontakt i przegrywali już tylko 20:21. Końcówka seta należała już jednak do Polaków, którzy wygrali trzeci± partię 25:22 i cały mecz 3:0. Argentyna - Polska 0:3 (18:25, 23:25, 22:25)
Sędziowali: Ning Wang (Chiny) i Patric Deregnaucourt (Francja).
Widzów: 10 000.

Argentyna: Luciano De Cecco (3 pkt.), Facundo Conte (14), Rodrigo Quiroga (3), Sebastian Sole (5), Federico Pereyra (Cool, Pablo Crer (Cool, Alexis Gonzalez (libero) oraz Lucas Ocampo (3), Nicolas Uriarte (1).
Polska: Łukasz Żygadło (4), Piotr Nowakowski (7), Grzegorz Kosok (7), Bartosz Kurek (14), Jakub Jarosz (17), Michał Ruciak (2), Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Michał Kubiak (4).

Przebieg meczu:
I set: 3:5, 7:10, 11:15, 14:20, 18:25.
II set: 3:5, 6:10, 12:15, 18:20, 23:25.
III set: 3:5, 10:9, 15:13, 15:18, 22:25. Very Happy Razz Laughing ¬ródło: Onet.pl