Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Grzejan

Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 356

Skąd: Polska

Reprezentacja Peru pokonała 4:1 (1:0) Wenezuelę w meczu o trzecie miejsce w turnieju Copa America. Tym samym drużyna z Andów stanęła po raz pierwszy na podium od 1975 roku.

Zarówno reprezentanci Peru jak i Wenezueli zasłużyli na wielkie brawa podczas całego turnieju. Wygrywali z silniejszymi rywalami i doszli aż do półfinałów. Tam musieli uznać wyższość Urugwaju i Paragwaju. Ostatecznie spotkali się w meczu o trzecie miejsce. Dla obu reprezentacji zajęcie miejsca na podium było wielkim sukcesem, dlatego walka toczyła się od samego początku.

Przewagę mieli piłkarze Wenezueli, którzy częściej strzelali na bramkę rywali, jednak piłka wpadła do ich siatki. W 42. minucie William Chiroque wykorzystał dogodną sytuację i dał prowadzenie swojemu zespołowi. Od 59. minuty Wenezuelczycy musieli radzić sobie w dziesięciu, ponieważ czerwoną kartkę za brutalny faul obejrzał Tomas Rincon. Sześć minut później Peruwiańczycy wykorzystali tę sytuację. Paulo Guerrero, który jest największą gwiazdą tej reprezentacji znakomicie znalazł się przed bramką rywali i soczystym strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 2:0.

Wydawało się, że Wenezuela nie jest w stanie nic już zrobić i musi się pogodzić z porażką. W 78. minucie nadzieje odżyły, ponieważ Juan Arango strzelił gola kontaktowego, wykorzystując niezdecydowanie obrońców rywali. Pięć minut później ten sam zawodnik mógł doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystał idealnej sytuacji i nieczysto trafił w piłę tuż przed bramką Peru.

Piłkarskie porzekadło mówi, że "niewykorzystane sytuacje się mszczą" i po chwili się po kolejny się spełniło. Paulo Guerrero wyszedł do szybkiej kontry i strzałem z linii pola karnego posłał piłkę po ziemi obok bezradnie interweniującego bramkarza. Jakby tego było mało, w doliczonym czasie gry ten sam zawodnik skompletował hat trick, kopiując akcję sprzed kilku minut. To znacznie przybliżyło go do nagrody dla najlepszego strzelca turnieju. Po chwili sędzia zakończył spotkanie i reprezentacja Peru rozpoczęła świętowanie.

Peru - Wenezuela 4:1 (1:0)
Bramki: William Chiroque (42), Paulo Guerrero - trzy (65, 90, 90) - Juan Arango (7Cool Very Happy Razz Laughing Źródło: Onet.pl