Siatkówka Piłka Ręczna

Forum www.tiebreak.fora.pl Strona Główna -> Ogólne Info -> Copa America: Urugwaj mistrzem Ameryki Południowej
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Copa America: Urugwaj mistrzem Ameryki Południowej
PostWysłany: Pon 9:09, 25 Lip 2011
Grzejan

Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 356

Skąd: Polska

Reprezentacja Urugwaju pokonała 3:0 (2:0) Paragwaj w finale Copa America. Dzięki temu zdobyła po raz 15. tytuł mistrza Ameryki Południowej i tym samym stała się najbardziej utytułowaną drużyną kontynentu. Głównymi bohaterami byli snajperzy: Diego Forlan i Luis Suarez.

Od początku spotkania Celestes mieli większą przewagę i szybko udokumentowali to golem, co spowodowało, że grało się im znacznie łatwiej.

Już w 12. minucie Luis Suarez otrzymał dokładne podanie od Diego Pereza. Znalazł się w dobrej sytuacji i strzałem przy dalszym słupku, umieścił piłkę w siatce. w 32. minucie Diego Forlan wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale tym razem przegrał pojedynek.

Cztery minuty później na listę strzelców mógł wpisać sie po raz drugi Suarez, ale tym razem zabrakło mu zimnej krwi i strzelił w boczną siatkę. Jednak podopieczni Oscara Tabareza nie zamierzali zwalniać tempa i jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie.

Arevalo Rios przejął piłkę, którą niedokładnie rozgrywali obrońcy reprezentacji Paragwaju, podał ją na środek do Forlana, a najlepszy zawodnik mundialu w RPA nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

W drugiej połowie Paragwajczycy szybko mogli zdobyć bramkę kontaktową. w 54. minucie Nelson Valdez huknął z daleka i piłka trafiła w poprzeczkę. Od tego momentu inicjatywę zaczęli przejmować Guarani. Ich wysiłki były jednak stopowane przez defensorów urugwajskich, bądź Fernando Muslerę.

Na niespełna kwadrans przed końcem mogło być już "po meczu". Edison Cavani doskonale dograł do Sebastiana Eguerena, ten strzelił na bramkę, jednak świetnie spisał się Justo Villar.

W końcówce spotkania Urusi już nie forsowali tempa. Grali piłką i długo celebrowali momenty wznowienia od rzutów wolnych. Rywalom mocno się spieszyło, selekcjoner reprezentacji Paragwaju wprowadzał kolejnych napastników, ale ci nie mieli pomysłu na rozmontowanie szczelnej obrony Urugwaju.

Wydawało się, że w tym spotkaniu już nic się nie zmieni, ale w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Luis Suarez zgrał kapitalnie głową do Forlana, a snajper Atletico nie miał żadnych problemów z pokonaniem Villara w sytuacji jeden na jednego, pieczętując zwycięstwo swojego zespołu.

Dla Urugwaju był to 15. triumf w Copa America. Tym samym Celeste wyprzedzili Argentynę (14. zwycięstw) i stali się samodzielnymi "królami" Ameryki Połduniowej.

Urugwaj - Paragwaj 3:0 (2:0)
Bramki: Luis Suarez (12), Diego Forlan - dwie (42, 90)

Urugwaj: Fernando Muslera - Maximiliano Pereira, Diego Lugano, Sebastian Coates, Martin Caceres (88. Diego Godin) - Alvaro Gonzalez, Diego Perez (79. Sebastian Eguren), Arevalo Rios, Alvaro Pereira (63. Edinson Cavani) - Diego Forlan, Luis Suarez
Paragwaj: Justo Villar - Ivan Piris, Dario Veron, Paulo Da Silva, Elvis Marecos - Enrique Vera (64. Marcelo Estigarribia), Cristian Riveros, Victor Caceres (64. Hernan Perez), Nestor Ortigoza - Nelson Valdez, Pablo Zeballos (76. Lucas Barrios) Very Happy Razz Laughing Źródło: Onet.pl